Artyści

Nula Stankiewicz

 1. Nula Stankiewicz - jeden z najpiękniejszych, zmysłowych głosów polskiej piosenki. Duża świadomość wokalna i sceniczna, mająca uzasadnienie w wykształceniu muzycznym, ustawia ją w ścisłej czołówce polskich wokalistek. Jest laureatką wielu konkursów i festiwali, na których, poza muzykalnością, ogromną rolę odgrywała świadoma interpretacja tekstu. W 2013 roku wydała entuzjastycznie przyjęty przez krytyków dwupłytowy album „Strobel Kofta Wołek”. Rok później ukazała się z jej udziałem płyta „W hołdzie wolności”, na której znajdują się najpiękniejsze piosenki patriotyczne i wolnościowe w jazzowych aranżacjach Andrzeja Jagodzińskiego. I choć artystka nie dba o bycie w mainstreamie - kto raz usłyszy Nuli inteligentne i przemyślane interpretacje - ten ją zapamiętuje na zawsze.

Nula Stankiewicz
Janusz Strobel

Janusz Strobel

 1. Janusz Strobel - niekwestionowany wirtuoz gitary klasycznej, wybitny kompozytor i ceniony aranżer. Podziwiany za umiejętność pisania „zawiłych” melodii, za muzyczną konsekwencję i bezkompromisowość. Ceniony za profesjonalizm do szpiku kości. Albo „do bólu” – jak mówią niektórzy;).

  Gdańszczanin z urodzenia, Warszawiak z wyboru. Karierę rozpoczął w trójmiejskich zespołach jazzowych. W 1970 roku wraz z Henrykiem Alberem stworzył legendarny już, do dziś uznawany za najlepszy w Polsce, Duet Gitar Klasycznych Alber – Strobel, który wkrótce został laureatem festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu, tym samym rozpoczynając szeroką działalność koncertową.

Andrzej Jagodziński

 1. Andrzej Jagodziński – Artysta wszechstronny. Waltornista z wykształcenia, pianista jazzowy, akordeonista, kompozytor, aranżer i pedagog, założyciel znanej na całym świecie formacji Andrzej Jagodziński Trio. Zdobywca dwóch Fryderyków – najbardziej prestiżowych nagród na polskim rynku muzycznym: w 1994 za płytę „Chopin” w kategorii „Jazzowa płyta roku” oraz w 2004 roku w kategorii „Jazzowy muzyk roku”.

Andrzej Jagodziński
Grażyna Auguścik

Grażyna Auguścik

 1. Grażyna Auguścik to wokalistka o międzynarodowej sławie. Polka, choć od blisko ćwierćwiecza mieszkająca w USA. Siłą i barwą głosu Auguścik zachwycają się krytycy po obu stronach Atlantyku - piszą między innymi o niezwykłym brzmieniu, swobodzie i własnym stylu wokalnej interpretacji, wyjątkowej precyzji, świeżości i inwencji. Czterokrotnie uznana za najlepszą wokalistkę jazzową przez magazyn Jazz Forum Magazine (2002-2006).

Piotr Matuszczyk

 1. Piotr Matuszczyk - pianista, aranżer, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej im. I.J.Paderweskiego w Poznaniu, w klasie fortepianu.

Piotr Matuszczyk
Kid Brown

Kid Brown

 1. Kid Brown to jazzowo-soulowy duet, tworzony przez dwie kobiety o fascynujących osobowościach - Jadzię Kłapę i Anię Bratek. Same piszą teksty  i komponują muzykę (głównie Jadzia). Muzykę, która wymyka się wszelkim schematom – tu jest i jazz, i soul, i muzyka klubowa, i alternatywa. Artyzm i oryginalne brzmienie zespołu zostało docenione na Festiwalu Piosenki Innej w Lubawie, który to KidBrown bezapelacyjnie wygrał.

  Zespół ma na swoim koncie mnóstwo koncertów w całej Polsce; wystąpił m.in. w ramach największego festiwalu jazzowego w Polsce - Bielska Zadymka Jazzowa, a także na koncercie Superdebiutów na festiwalu opolskim KFPP w 2014 roku. W 2007 roku KidBrown wydał swój debiutancki krążek o nazwie "Pozytywizm”, niedawno ukazała się kolejna płyta „Kidbrown”, a w poczekalni są kolejne piosenki, które wyskakują z głowy (i serca!) Jadzi z lekkością daną największym artystom.

  Obok dwóch liderek i założycielek formacji w bandzie grają: Kuba Dworak – kontrabas, Marcin Żupański – saksofon i flet, Nikola Kołodziejczyk – piano, Szymon Madej – perkusja. Jak sami o sobie mówią, są grupą zupełnie różnych ludzi przepełnionych energią do wspólnego tworzenia, zaangażowanych w realizację różnorodnych projektów muzycznych. Dobrym duchem całego teamu jest też Paweł Zarecki, który przeszkadza na przeszkadzajkach, udostępnia studio i motywuje jak nikt inny.

  Warto dodać, że Jadzia Kłapa jest na co dzień panią doktor, a Ania Bratek panią od marketingu i PR-u.

  Ale to muzyka jest ich powietrzem.

  www.kidbrown.pl