Grażyna Auguścik
Grażyna Auguścik to wokalistka o międzynarodowej sławie. Polka, choć od blisko ćwierćwiecza mieszkająca w USA. Siłą i barwą głosu Auguścik zachwycają się krytycy po obu stronach Atlantyku - piszą między innymi o niezwykłym brzmieniu, swobodzie i własnym stylu wokalnej interpretacji, wyjątkowej precyzji, świeżości i inwencji. Czterokrotnie uznana za najlepszą wokalistkę jazzową przez magazyn Jazz Forum Magazine (2002-2006).
Dyplom ukończenia studiów odebrała z rąk Phila Collinsa i Al Jarreau. Jej niezwykły głos, zaliczany do najważniejszych w światowym jazzie, pojawił się na kilkudziesięciu płytach. Współpracuje tylko z muzykami, których dobrze zna i ceni. Realizowała projekty wspólnie z takimi artystami jak: Michael and Randy Brecker, Jim Hall, Patricia Barber, John Medeski, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, John McLean, Terry Callier, Ernie Adams, Kurt Rosenwinkel, Paul Wertico, Robert Irving III, Andrzej Jagodziński, Paulinho Garcia, Bogdan Hołownia, Jarek Bester. Brała udział na wielu festiwalach w USA i na świecie (m.in.: Chicago Jazz Festival, Chicago World Music Festival, Fujitsu Concord Jazz Festival, Ellite Jazz Festival). Jej koncert z muzyką Chopina, który odbył się w roku 2010 w Millennium Park w Chicago, zgromadził dziesięciotysięczną widownię i uznany został przez Chicago Tribune za jeden z najlepszych koncertów ostatnich trzydziestu lat.
Grażyna Auguścik od 1994 mieszka w Chicago. Nagrała kilkadziesiąt płyt i stworzyła własny, rozpoznawalny styl interpretacji wokalnej. Jest uważana przez wielu amerykańskich krytyków za jedną z najciekawszych postaci na światowej scenie jazzowej, a każda z jej płyt jest wydarzeniem artystycznym. W październiku 2016 roku ukazał się jej najnowszy album „Szeptem”. Są to przeboje z lat 60-tych, oryginalnie zaaranżowana i wykonane z jazzowym feelingiem przez Grażynę Auguścik oraz Trio Andrzeja Jagodzińskiego. Wspaniałe interpretacje wokalne oraz aranżacje, które wychwytują wyjątkową melodyjność i oryginalność tych utworów sprawiają, że jest to muzyczny brylant.
Mika Urbaniak
Piosenkarka, autorka tekstów i muzyki, Mika Urbaniak jest profesjonalnym muzykiem od 13. roku życia. Skomponowała swój pierwszy utwór w wieku 11 lat i od tamtej pory komponuje i koncertuje. Wychowana przez dwoje legendarnych artystów, ikony jazzu, Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka, pionierów fusion jazz, rosła w świecie muzyki i sztuki. Pop, Jazz, Hip-Hop, Rap, Neo-Soul, RnB i Blues były jej głównymi kierunkami muzycznymi, chociaż ma bardzo ekspansywną, twórczą i bogatą wyobraźnię, która pozwala jej eksperymentować z różnymi stylami. "Muzyka, którą kocham, to muzyka przemawiająca do serca, która mówi prawdę i daje ludziom coś do myślenia" - mówi Mika. Unikalny, pełen melancholii timbre głosu Miki, hipnotyzuje słuchaczy. Jej rytmiczny, porywający i osobisty, poetycki styl rapowy, dodaje także innego wymiaru jej ekspresyjnemu stylowi.
Od lat koncertuje na całym świecie i występowała z takimi artystami jak: Lenny White, Tom Browne, Al McDowell, Richard Bona i Hiram Bullock. Występowała również z Quincy'm Jonesem i jego Big Bandem. Brała udział w wielu projektach spotykając się z bardzo pochlebnymi recenzjami. Jej pierwszy album "Closer" zdobył prestiżową nagrodę Frederyk za najlepszy album w 2009 roku. Mika współpracowała z producentem Victorem Daviesem, przy tworzeniu albumu "Follow You" który otrzymał nagrodę Best Pop Album i "Once in a Lifetime", inspirowany muzyką jazzową. Albumy te zyskały duże uznanie. Obecny projekt Art Pop jest to duet Miki Urbaniak z Victorem Daviesem z coverami z lat 80 i 90 w świeżym, nowym brzmieniu.
www.mikaurbaniak.co.uk
Agnieszka Hekiert
- Agnieszka Hekiert
Nula Stankiewicz
Nula Stankiewicz - jeden z najpiękniejszych, zmysłowych głosów polskiej piosenki. Duża świadomość wokalna i sceniczna, mająca uzasadnienie w wykształceniu muzycznym, ustawia ją w ścisłej czołówce polskich wokalistek. Jest laureatką wielu konkursów i festiwali, na których, poza muzykalnością, ogromną rolę odgrywała świadoma interpretacja tekstu. W 2013 roku wydała entuzjastycznie przyjęty przez krytyków dwupłytowy album „Strobel Kofta Wołek”. Rok później ukazała się z jej udziałem płyta „W hołdzie wolności”, na której znajdują się najpiękniejsze piosenki patriotyczne i wolnościowe w jazzowych aranżacjach Andrzeja Jagodzińskiego. I choć artystka nie dba o bycie w mainstreamie - kto raz usłyszy Nuli inteligentne i przemyślane interpretacje - ten ją zapamiętuje na zawsze.
„Ania Stankiewicz potrafi z poezji i muzyki wydobyć najsubtelniejsze uczucia, tworząc swą interpretacją absolutne arcydzieła. Każda piosenka jest przez nią głęboko przemyślana i „zbudowana”. To miniaturowe opowieści ze wstępem, kulminacją i finałem. Słowa i muzyka połączone są organicznie. Zwiewna i zmysłowa kobieta, mądra i subtelna poezja oraz mistrzowskie Stroblowe nuty. To wszystko buduje klimat, którego może im pozazdrościć niejeden zespół na świecie.
Tadeusz Deszkiewicz
Obecnie Artystka pracuje nad swoją nową solową płytą, na której znajdą się piosenki skomponowane specjalnie dla niej przez Janusza Strobla, ze słowami Jana Wołka.
Z projektami „Trzeba marzyć”, „Byle nie o miłości” i „W hołdzie wolności” koncertuje w różnych zakątkach Polski.
Nula Stankiewicz doskonale wypełnia klimatem kameralne sale koncertowe oraz świetnie sprawdza się na dużych scenach, a jej bezpretensjonalny, ciepły kontakt z publicznością odwdzięcza się zawsze wielokrotnymi bisami.
więcej na: www.nulastankiewicz.com
Andrzej Jagodziński
Andrzej Jagodziński – Artysta wszechstronny. Waltornista z wykształcenia, pianista jazzowy, akordeonista, kompozytor, aranżer i pedagog, założyciel znanej na całym świecie formacji Andrzej Jagodziński Trio. Zdobywca dwóch Fryderyków – najbardziej prestiżowych nagród na polskim rynku muzycznym: w 1994 za płytę „Chopin” w kategorii „Jazzowa płyta roku” oraz w 2004 roku w kategorii „Jazzowy muzyk roku”.
Karierę jazzową rozpoczął w 1979 roku od zdobycia na festiwalu „Złota Tarka” głównych nagród – indywidualnej i zespołowej. Międzynarodową sławę przyniosły Andrzejowi Jagodzińskiemu jazzowe aranżacje utworów Fryderyka Chopina – to jego autorski pomysł oraz wielki sukces artystyczny i komercyjny, a albumy ”Chopin”, „Chopin Once More”, „Les Brillantes”, „Sonata b-moll” są do dziś najlepiej sprzedającymi się płytami jazzowymi.
Koncertował niemal na całym świecie - Europa, Australia, Stany Zjednoczone, Indie, Kuwejt. Grał i gra w różnych stylistycznie formacjach, zawsze z elitą polskiego jazzu: Old Timers, Swing Session, Quintessence, String Connection, Kwartet Janusza Muniaka, Kwartet Tomasza Szukalskiego, Polish All Stars Jarosława Śmietany, formacje Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego. Na swoim koncie ma również wiele dokonań we współpracy z wokalistami, m.in. Ewą Bem, Grażyną Auguścik, Urszulą Dudziak, Agnieszką Wilczyńską, Anną Stankiewicz, Januszem Szromem.
Dotychczas wydał ponad 40 płyt, a jego płyta „Chopin” w 2014 roku została uznana przez fanów najlepszą płytą jazzową ostatniego 20-lecia.