Artyści

Grażyna Auguścik

Grażyna Auguścik

  1. Grażyna Auguścik to wokalistka o międzynarodowej sławie. Polka, choć od blisko ćwierćwiecza mieszkająca w USA. Siłą i barwą głosu Auguścik zachwycają się krytycy po obu stronach Atlantyku - piszą między innymi o niezwykłym brzmieniu, swobodzie i własnym stylu wokalnej interpretacji, wyjątkowej precyzji, świeżości i inwencji. Czterokrotnie uznana za najlepszą wokalistkę jazzową przez magazyn Jazz Forum Magazine (2002-2006).

Mika Urbaniak

  1. Piosenkarka, autorka tekstów i muzyki, Mika Urbaniak jest profesjonalnym muzykiem od 13. roku życia. Skomponowała swój pierwszy utwór w wieku 11 lat i od tamtej pory komponuje i koncertuje. Wychowana przez dwoje legendarnych artystów, ikony jazzu, Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka, pionierów fusion jazz, rosła w świecie muzyki i sztuki. Pop, Jazz, Hip-Hop, Rap, Neo-Soul, RnB i Blues były jej głównymi kierunkami muzycznymi, chociaż ma bardzo ekspansywną, twórczą i bogatą wyobraźnię, która pozwala jej eksperymentować z różnymi stylami. "Muzyka, którą kocham, to muzyka przemawiająca do serca, która mówi prawdę i daje ludziom coś do myślenia" - mówi Mika. Unikalny, pełen melancholii timbre głosu Miki, hipnotyzuje słuchaczy. Jej rytmiczny, porywający i osobisty, poetycki styl rapowy, dodaje także innego wymiaru jej ekspresyjnemu stylowi.

Mika Urbaniak

Agnieszka Hekiert

  1. Agnieszka Hekiert

Nula Stankiewicz

  1. Nula Stankiewicz - jeden z najpiękniejszych, zmysłowych głosów polskiej piosenki. Duża świadomość wokalna i sceniczna, mająca uzasadnienie w wykształceniu muzycznym, ustawia ją w ścisłej czołówce polskich wokalistek. Jest laureatką wielu konkursów i festiwali, na których, poza muzykalnością, ogromną rolę odgrywała świadoma interpretacja tekstu. W 2013 roku wydała entuzjastycznie przyjęty przez krytyków dwupłytowy album „Strobel Kofta Wołek”. Rok później ukazała się z jej udziałem płyta „W hołdzie wolności”, na której znajdują się najpiękniejsze piosenki patriotyczne i wolnościowe w jazzowych aranżacjach Andrzeja Jagodzińskiego. I choć artystka nie dba o bycie w mainstreamie - kto raz usłyszy Nuli inteligentne i przemyślane interpretacje - ten ją zapamiętuje na zawsze.

Nula Stankiewicz
Andrzej Jagodziński

Andrzej Jagodziński

  1. Andrzej Jagodziński – Artysta wszechstronny. Waltornista z wykształcenia, pianista jazzowy, akordeonista, kompozytor, aranżer i pedagog, założyciel znanej na całym świecie formacji Andrzej Jagodziński Trio. Zdobywca dwóch Fryderyków – najbardziej prestiżowych nagród na polskim rynku muzycznym: w 1994 za płytę „Chopin” w kategorii „Jazzowa płyta roku” oraz w 2004 roku w kategorii „Jazzowy muzyk roku”.